Як доглядати за носиком дитини

НОСИКИ - КИРПАТИКИ
Кровотеча з носа в маляти може початися при забитті чи ушкодженні слизової оболонки, якщо з'явилися подряпини чи садна, а також при підвищенні кров'яного тиску. Крім того, кров з носа може піти в жарку погоду через висихання слизової оболонки носа і припливу крові до голови при тривалому перебуванні на сонце. Іноді носова кровотеча відбувається усередину: у зовсім маленьких кров може попадати в глотку і діти будуть її проковтувати. У цьому випадку ознакою кровотечі буде кров'яна блювота.

ЩО РОБИТИ ПРИ НОСОВИХ КРОВОТЕЧАХ?
При носовій кровотечі укладіть дитину в постіль, піднявши верхню частину тулуба, голову і спробуйте ввести в ушкоджену ніздрю марлевий (чи ватяний) джгутик, змочений у перекисі водню. На перенісся покладіть носову хустинку, змочену в холодній воді. При великій незупинній кровотечі необхідно прикласти до потилиці холодний компрес (міхур з льодом). Якщо протягом 20 хвилин зупинити кровотечу не вдається - викликайте "швидку".
Після того як кровотеча зупиниться, маляті необхідно полежати й у найближчі кілька годин уникати різких рухів і прийому гарячих напоїв. Якщо носові кровотечі повторюються занадто часто - варто пройти повне медичне обстеження. Часті і безпричинні, на перший погляд, кровотечі з носа можуть свідчити про різні захворювання

Особливості мовлення у дітей

Як доглядати за вушками дитини