Дитина та телебачення

ТЕЛЕЖАНРИ
Американські психологи прийшли до висновку, що телебачення впливає на психіку навіть однорічних дітей. Малята активно розчаровуються чи радіють у залежності від того, що смороду бачать на екрані. Випадково побачений фільм жахів запам'ятовується надовго, він може статі причиною нічних кошмарів і нервозності дитини. Діти також дуже чуттєві до реакції батьків. Навіть дванадцятимісячні малята "роблять висновки", грунтуючись на емоційній реакції дорослих.

ТЕЛЕГОДИНА
На думку медиків, до трьох років дітям не варто спілкуватися з телевізором. Не важливо, дивуватися дитина чи мультик просто грає в кімнаті, де включень телевізор. У три - чотири роки, якщо дитина здорова, їй можна дивитися телевізор не більш 15 хвилин у день. Дітям п'яти-шести років радять проводити перед телевізором не більш 30 хвилин. Молодшим школярам - від однієї до півтори годин, Алі не частіше трьох разів у тиждень. Не можна дивитися телевізор лежачи. Відстань від очей дитини до телевізора винна бути не менш потроєної діагоналі екрана.

ПЕРЕТВОРЮЄМО МІНУСИ В ПЛЮСИ
Щоб мінімізувати теленебезпеку, візьміть ініціативу у свої руки. Вивчіть телепрограму разом з дитиною й допоможіть їй правильно вибрати передачі і фільми, дивитися які ви будете теж разом.
Слідкуйте за тим, щоб дитина перебувала біля телевізора не більше години. Зазвичай дитячі програми не тривають довше.
Не перетворюйте мультики в засіб заохочення чи покарання за непослух. Від цього прив'язаність дитини до телевізора тільки зросте.
Обговорюйте побачене, розпитуйте дитину, що їй більше запам'яталось і чому. Подаруйте дитині книгу за якою знятий фільм, чи альбом про тварин з телепередачі. Іграшка також допоможе закріпити отриману інформацію.
Запропонуйте намалювати героїв казки, що сподобалась чи придумати продовження історії.
Прогулянка перед сном погідними весняними днями з успіхом замінить вам вечір біля телевізора. Можна згадати найважливіше, що сталося за день, разом придумати плани на завтра, помилуватися природою, погодувати пташок. А головешці - "нагуляти" апетит та сон.

Як доглядати за зубками дитини

Правила виховання