Як доглядати за зубками дитини

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЗУБНУ ЩІТКУ?
Зубними щітками користуються для видалення залишків їжі і зубного нальоту з усіх поверхонь зубів і міжзубних проміжків.
Вибір зубної щітки залежить від віку, стану зубів і ясен. Дитячі зубні щітки виготовляють з дуже м'якого волокна.
Дітям у віці 2-5 років рекомендують зубну щітку розміром робочої частини до 2 см.; 5-7 років - 2,5 см.; 7-10 років - до 3 см. Термін користування зубною щіткою не повинний перевищувати 3-4 місяці.

ЯКІ ДИТЯЧІ ПАСТИ ПРИЙНЯТНІ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ?
Зубні пасти є засобами гігієнічного догляду за ротовою порожниною. До складу паст входить безліч різних компонентів, і від того, на чому вони засновані, пасти поділяються на дві групи: гігієнічні, котрі призначені для очищення зубів і ротової порожнини, а також для дезодорації, і лікувально-профілактичні, до складу яких входять додаткові біологічно активні компоненти.
Вибір гігієнічних чи лікувально-профілактичних паст залежить від стану зубів і тканин порожнини рота, тому доцільно проконсультуватися зі своїм стоматологом і індивідуально підібрати зубну пасту маляті.

ЯКИМ МАЄ БУТИ ДОДАТКОВИЙ ДОГЛЯД ЗА ЗУБАМИ ДИТИНИ?
Не завжди вдається за допомогою щітки видалити залишки їжі між зубками. Коли ваше маля підросте, можна навчити його користуватися зубочисткою чи спеціальною зубною ниточкою.
Не слід давати маленькій дитині зубочистку, щоб вона не поранилася чи не проковтнула її.
Але спостерігати, як правильно користуватися зубочисткою, дитина може. Не використовуйте як зубочистку металеві предмети, приміром, голки. Ви можете травмувати і пошкодити ясна й емаль зубів.

ЯКИМ МАЄ БУТИ ДОГЛЯД ЗА МОЛОЧНИМИ ЗУБАМИ?
Від батьків можна часто почути, що не обов'язково лікувати і чистити молочні зуби. Вони все рівно випадуть... їхня думка помилкова, тому що якщо не дотримуватись елементарних правил гігієни і вчасно не відвідувати лікаря стоматолога (два рази в рік), то можуть виникнути проблеми, пов'язані не тільки з зубами, але і з мовою, а також із травленням у дитини.
• Не залякуйте. Якщо часто говорити: «це небезпечно», «ти надто малий для цього», «ти впадеш і розіб'єшся» - можна просто налякати дитину. Замість псевдо турботливої відмовки спробуйте подолати труднощі та небезпеки, що виникають, разом з дитиною. Це важче, але ефективніше. Хай краще він доторкнеться до гарячої праски у вашій присутності, повірте, йому тоді ще дуже довго не захочеться повторити цей дослід.
• Зробіть свій дім безпечним. Заховайте гострі предмети, отруйні рідини, миючі засоби, ліки.
• На дитячому майданчику уважно спостерігайте за дитиною, але не тримайте її весь час біля себе. Намагайтесь також не втручатися у її стосунки з однолітками.
• Тримайте свій страх в таємниці та дозвольте малюку самостійно пізнавати світ. Втручайтесь тільки тоді, коли загроза дійсно реальна.

КОЛИ І ЯК ВАРТО ЧИСТИТИ ЗУБИ?
Чистити зуби ваша дитина почне у віці біля двох років. До цього вона ще занадто мала, та й зубів у неї прорізалося небагато. Але от уже після року проводьте підготовчу роботу. У чому вона полягає? Усі члени родини демонструють маляті, як вони вміють чистити зуби які приємні відчуття від цієї процедури отримують. Ви запрошуєте дитину у ванну кімнату і приступаєте до дії.
Чистити зуби потрібно рухами щітки у вертикальному напрямку. Верхні зуби - рухами зверху вниз, нижні, навпаки, - знизу вгору. При цьому щетина зубної щітки видаляє залишки їжі, що залишилися між зубами. Рухи робіть плавні і широкі, щоб захоплювати щетиною і ясна - для ясен це корисний масаж.
Ранком необхідно чистити зуби після сніданку, а ввечері - після вечері. Протягом дня не забувайте прополіскувати порожнину рота, дитина повинна бачити це. Навряд чи вона відразу зуміє повторити процедуру полоскання, але ближче до двох років можна пробувати. Чи ретельно ви чистите зуби? Десять секунд зверху, десять знизу і готово? Цього, звичайно, не досить. У середньому тривалість чищення повинна займати три хвилини. Після першого року життя маляти пробуйте видаляти йому зубний наліт м'якою серветкою, а ближче до двох років чистіть зуби щіткою. Почніть з одного разу в день - увечері, перед сном. Коли дитина звикне до цієї процедури, вона буде чистити зубки і ранком після сніданку.
Коли дитина чистить зуби, вона повинна дивитися в дзеркало - хоча б для того, щоб бачити, чи всю пасту вона змила з губ і підборіддя.
Основною проблемою в дітей і в дорослих залишається карієс зубів, а якщо його не попереджати і не лікувати, можуть виникнути такі ускладнення, як запалення нерва в самому зубі і навіть запалення коренів, що приводить до більш серйозного втручання лікаря-стоматолога. Усе це може закінчитися видаленням молочного зуба, але ж важливо зберегти молочні зубки до появи постійних зубів. Якщо ми не зможемо захистити молочні зуби дітей, то що ж буде з їхніми "дорослими" зубами в подальшому житті? Легше попередити захворювання, ніж лікувати його наслідки.
Дуже хочеться бачити дітей здоровими і щасливими з променистими посмішками не тільки на вулицях, але і на прийомі в лікаря.

Як доглядати за вушками дитини

Дитина та телебачення